Řadíte se mezi příznivce produktů značky Apple? V tom případě vám nejspíš neunikla sluchátka Apple AirPods. Ta by měla být podle všeho lepší, než ta předchozí. Opravdu tomu tak ale je? Na to si posvítíme v dnešním článku.
Apple se pokaždé snaží přijít s nějakým inovativním řešením, které často kopírují i značky konkurenčních výrobců. Ne vždy se ale novinka stoprocentně povede. Za normálních okolností by to možná ani tak nevadilo, ale pokud jako spotřebitel utratíte tisíce korun za něco, co není zcela funkční, může to dost zásadně podlomit vaši důvěru v danou značku.
V tomto článku se proto zaměříme na vše, co se týká Apple AirPods a na to, zda se vám investice do nich opravdu vyplatí.
Co jsou Apple AirPods?
✅ AirPods jsou inovativní bezdrátová sluchátka od značky Apple . Kromě toho, že jsou nenápadná (dají se schovat pod kapucu, nebo pod vlasy) se dají propojit s širokým spektrem dalších výrobků. (Konkrétně s telefonem, tabletem a počítačem.)
Řada lidí si je kupuje nejen kvůli loajalitě značce, ale i kvůli tomu, že jim umožňují odstranit nekonečné problémy s věčně porouchanými dráty. V neposlední řadě do nich jdou i fajnšmekři, kteří hledají TOP řešení pro poslech hudby, nebo podcastů.
V současné chvíli máme na trhu:
- AirPods (od 4 790,-)
- AirPods Pro (od 7 390,-)
Samotný Apple tvrdí, že obě tato sluchátka posluchačům nabídnou excelentní poslechový zážitek. Také by u nich měly být vychytané mouchy, které měla sluchátka z některých starších řad.
AirPods
První vlajkovou lodí této série jsou klasická ✅ sluchátka AirPods. Asi nikoho nepřekvapí, že jsou (stejně jako ostatní výrobky Apple) sněhově bílá.
Možná vás napadne, že bezdrátová sluchátka nebudou mít příliš dlouhou výdrž a po pár hodinách (které strávíte například ve vlaku, nebo v autobuse) je budete muset odložit. To je ale pravda jenom částečně. Apple AirPods, stejně jako AirPods Pro se dají propojit se speciálním nabíjecím pouzdrem s diodou. Kromě toho, že vložením do něj sluchátka ochráníte před rozbitím a ztrátou se během chvíle připraví pro další telefonní hovory, nebo poslech.
V obou případech (AirPods, AirPods Pro) si můžete objednat i pouzdro se speciálním gravírováním. Tato možnost je ale zákazníkům umožněna pouze online.
Dále AirPods zákazníkům nabízejí:
- Nastavení jedním klepnutím
- Automatickým zapínáním
- Pozastavování přehrávání (například při vyjmutí z uší)
- Čip Apple H1 pro rychlejší připojení
- Rychlejší připojování telefonních hovorů
- Rychlejší přepínání mezi zařízeními
- Optická čidla (která poznají, kdy je máte v uších)
- Akcelerometr, který při telefonování lépe zaznamenává hlas a zároveň potlačuje hluk z okolí
- Sdílení zvuku do dalšího páru AirPodů
- Dobu poslechu až 5 hodin (bez pouzdra) a až 24 hodin (s pouzdrem)
- Připojení Bluetooth 5.0
Jejich nevýhodou ale je, že mají univerzální tvar a velikost. Z toho důvodu nemusejí všem padnout do ucha. (Čímž může dojít ke zbytečnému vyhození peněz.) Také nemají toleranci vůči vodě.
AirPods Pro
Potenciálním zákazníkům se nejspíš začne nabízet otázka, jaký je rozdíl mezi AirPods a ✅ AirPods Pro (mimo vyšší cenu). Což může vést i k dodatečným myšlenkám o tom, zda se jim tato dražší koupě vyplatí.
Kdybychom se na to měli podívat v globálu, tak mají (oproti AirPods) pár vychytávek, o kterých by se dalo říct, že vám za to stojí.
AirPods Pro mají ve výbavě:
- Aktivní potlačování hluku
- Režim propustnosti (pomůže vám rychle se zorientovat, nebo poslouchat, co vám někdo říká)
- Větší výběr špuntů do uší (takže vám spíš některé z nich padnou)
- Kónické koncovky špuntů se přizpůsobí tvaru ucha
- Adaptivní ekvalizaci (upravuje zvuk hudby podle tvaru ucha)
- Lepší přehrávání basů
- Poslech na 4,5 hodiny, nebo na 24 hodin (s pouzdrem)
Stejně, jako klasické AirPods mají i AirPods Pro připojení Bluetooth 5.0 a schopnost připojit se k libovolným (kompatibilním) zařízením. Také můžete sdílet hudbu s druhým párem sluchátek, ovládat AirPods Pro dotykem, kvalitněji telefonovat nebo různě pozastavovat přehrávání hudby. Oproti AirPods jsou schopné v určité míře vzdorovat i vodě.
U obou typů sluchátek je ale lepší si předem ověřit, zda budou fungovat s vaším typem zařízení.
Apple AirPods vs AirPods PRO
Specifikace | Apple Airpods | Apple Airpods PRO |
Konektor | Lightning | USB |
Hmotnost | 8 g | 10.8 g |
Potlačení okolního hluku | Ne | Ano |
Doba přehrávání | 5 hodin | 4,5 hodiny |
Průměrná cena | 4 250 Kč | 6 500 Kč |
Srovnání cen |
|
Hodnocení zákazníků
Aby bylo naše celkové hodnocení objektivní, na závěr se podíváme na názory ostatních uživatelů.
Ti, kteří byli s Apple AirPods a AirPods Pro spokojení říkají, že:
- Krásně vypadají
- Dobře hrají
- Sednou do ucha (především AirPods Pro)
- Díky pouzdru se nemusejí bát ztráty, nebo rozbití (zároveň slouží jako nabíječka)
- Mohou si upravit design pouzdra podle sebe (jde jen online)
- Se rychle připojují
- Se snadno ovládání
- Mají lepší kvalitu telefonních hovorů
Mezi mínusy je naopak:
- Vysoká cena
- Snadné poškrábání pouzdra
- Vysoká cena za opravy
- Horší kvalita zvuku (s postupujícím časem)
- Životnost cca 2 roky
- Klasické AirPods nesedí každému do ucha
- Problém s přehráváním po vytažení jednoho sluchátka z ucha
Co říkají o AirPods zákazníci na internetu?
Samy o sobě jsou AirPods i AirPods Pro velmi zajímavé. Jejich prvotní funkcí je poskytovat posluchačům kvalitní poslechový zážitek, který je u AirPods Pro zesílen i aktivním potlačováním okolního hluku. Není proto důvod, proč byste je nemohli alespoň jednou vyzkoušet.
Na druhou stranu, pokud nemusíte mít všechny nejnovější vychytávky a je vám líto dávat hodně peněz za něco, co vám vydrží sloužit jen pár měsíců (a zároveň nechcete vynakládat hodně peněz za potenciální opravy), nejspíš se bez nich dokážete obejít.
Jaké zkušenosti máte s Apple AirPods vy?